Volný čas

Hotel Amálka se nachází v turistickém regionu Podřipsko, jehož dominantou je památná hora Říp. V blízkém okolí hotelu se nachází řada historických, kulturních i přírodních památek, které stojí za návštěvu.

Hora Říp s kaplí sv. Jiří

Ideálním cílem pro pěší túru je památná hora Říp, vzdálená 5 km od hotelu. Vyšlápněte si příjemnou procházkou po turisticky značené trase k vrcholu do nadmořské výšky 456 metrů, kde vás okouzlí výhled na České středohoří. Od dubna do října můžete na Řípu absolvovat prohlídku Rotundy sv. Jiří - jedné z nejstarších dochovaných staveb v Česku. Prohlídka trvá cca 30 minut.

Roudnice nad Labem

Dominantou města Roudnice nad Labem je Roudnický zámek, barokní stavba, která byla přestavěna z původního kamenného hradu. Na náměstí Roudnice se nachází Podřipské muzeum a za vidění stojí i Kapucínský klášter nebo další historicky zajímavé části města Roudnice. Z kulturních akcí lze navštívit např. Roudnický košt či Roudnické vinobraní.

Labská stezka

Pro pěší i cykloturistiku je jako stvořená labská stezka, která vede z Podřipska, přes České středohoří až do Českosaského Švýcarska. Trasa podél řeky Labe nabízí přírodní krásy, historické památky nebo sportovní a kulturní vyžití.

Podřipský motoráček

Historický vlak projíždí krajinou pod horou Říp a jeho trasa vede částečně i po zrušené trati, kde je instalována naučná stezka. Výletní linka na trase z Roudnice nad Labem, přes Straškov, Mšené Lázně, Budyni nad Ohří až do Libochovic a opačně jezdí od 1.4. do 29.10.2017 v sobotu, neděli a ve státní svátky. Motořáček staví na vlakové zastávce ve Straškově, která se nachází 900 metrů od hotelu (cca 11 minut pěšky).

Veltruský zámek

Zámek Veltrusy se nachází ve vzdálenosti 20km (asi 30 minut jízdy autem) od hotelu Amálka. Návštěvníkům nabízí klasické prohlídkové okruhy zámeckými prostory i netradiční zážitkové prohlídky, např. projížďku koňským povozem nebo cykloprohlídku. Za návštěvu stojí i veltruský zámecký park.

Terezínský památník

Památník Terezín nabízí expozice na památku obětem nacistické perzekuce v pevnostním městě Terezín, 23 km (22 minut jízdy autem) od Hotelu Amálka. V místě je možné navštívit expozice v Malé pevnosti, v Muzeu ghetta a Magdeburské kasárně, Krematoriu a dalších.

Litoměřice

Královské město Litoměřice leží 30 km (25 minut autem) od hotelu Amálka. V historickém centru města se nachází gotický hrad. Mezi další turistické cíle se řadí Katedrála sv. Štěpána, nejstarší měšťanský dům Gotické dvojče, ale i Památník Karla Hynka Máchy a nespočet galerií.

Mělník

Dominantou města Mělník nad soutokem Labe a Vltavy je zámek Mělník, sídlo šlechtického rodu Lobkowicz. Kolem zámku se rozprostírají vinice, historické jádro města a je odsud krásný výhled na soutok i do celého kraje. Dále je ve městě možné navštívit zámecké vinné sklepy, kostnici pod chrámem sv. Petra a Pavla nebo městské podzemí. Do Mělníka je to z hotelu Amálka 21 km (27 minut autem).